Można powiedzieć, że  są dwa rodzaje samotności: dobrowolna i przymuszona. Pierwsza opcja może wiązać się z trudną przeszłością, czy niedawno skończonym związkiem. Druga zaś przez nieakceptowanie społeczeństwa, inność charakteru i usposobień niż otoczenie. Nie zawsze możemy coś na to poradzić. Dlatego dla Was kilka rad od serca.

1. Nie odwracaj się od rodziny

To jednak ludzie i potrafią rozmawiać. Na samym początku naprawy relacji lub jej tworzenia nie będzie prosto. Będzie trzeba przebaczyć niektóre sytuacje. Usiąść i porozmawiać. No chyba, że osoby są toksyczne i niestety tylko niszczą.

2. Postaraj się zrozumieć

Podczas kłótni usiąść spokojnie i posłuchaj również drugiej strony. To ważne co ma do powiedzenia. Postaraj się choć trochę opanować. Złe emocje tylko pogorszą całą sprawę. A przez nie może umknąć Tobie bardzo ważna informacja.

3. Nie obrażaj się tak, od razu

Podczas rozmowy przez nagromadzony gniew możesz powiedzieć coś czego tak naprawdę nie miałaś na myśli. Spróbuj kontrolować swoje emocje. To trudne, ale warto. Możesz zranić drugą osobę. Ciężko będzie to odkręcić, prawda?

4. Szukaj, nie szukając

Jeżeli chodzi o związki. Możesz szukać ile starczy Tobie siły, jednak właśnie przez to możesz nie zauważyć oczywistego. Twoja połowa jest tuż za rogiem. Nawet możesz sobie tego nie wyobrażać.

5. Zawsze bądź sobą

Pamiętasz te czasy, kiedy jeszcze dopiero co szukałaś siebie? Próbując się zaprzyjaźnić zmieniłaś zachowanie czy styl bycia tylko po to, by przypodobać się komuś. Niemądre posuniecie, bawienie się w przyjaźń. Niech polubią Ciebie za to jaka jesteś naprawdę.

6. Adoptuj

W schroniskach żyjące stworzenia czekają tylko by móc znowu kochać, by znów zaufać. Być kochanym. Pamiętaj proszę, że futrzany pupil to nie zabawka!

7. Dołącz do klubu lub wolontariatu

Może to się wydawać nudne, ale to na wolontariacie jest możliwość poznania wspaniałych ludzi i nauczenia się o wiele więcej niż sobie wyobrażasz.  Jeżeli lubisz malować zapisz się na jakiś kurs rysunku. Wszystko zależy czym się interesujesz.

8. Listy tradycyjne

To dopiero staroświeckie, prawda? A wręcz przeciwnie! Listy wracają do łask i jest coraz więcej zwolenników ich tworzenia. Są specjalnie grupy na portalu społecznościowym facebook.com, gdzie możesz znaleźć ludzi, którzy z miłą chęcią napiszą do Ciebie list. Kto wie czy nie spotkasz tam najlepszego przyjaciela?

9. Ludzie nie gryzą

Jesteś w kawiarni czy w parku. Widzisz osobę czytającą książkę, która w jakiś sposób Ciebie zainteresowała. Podejdź do niej i popytaj. Uśmiechnij się. Wiem, że to może wydawać się straszne. Jednak nikt za to nie skazuję i nie gryzie.

10. Czy była to dobra decyzja?

Skoro to Ty zadecydowałaś o samotności,  to dlaczego czytasz ten artykuł? Każdy potrzebuje przestrzeni, ale nie do końca swoich dni. Proszę, zastanów się nad tym wszystkim.

Każdy ma swoje dobre i złe dni. Jedynie co możemy zrobić by polepszyć sytuacje to starać się pracować nad sobą. Dbać o swoje zdrowie fizyczne jak i psychiczne,  również nie bać się stawiać nowych kroków w życiu.

Monika

Monika

Współpracownik Redakcji

http://molizarea.blogspot.com/