Poniżej 7 argumentów przemawiających za użyciem czerwonej pomadki.

Argument 1

Jesteś umalowana. Nawet, jak nie zdążysz zrobić sobie oka, użyć podkładu czy różu, to czerwona pomadka i tak zrobi Ci makijaż. Wystarczy sama czerwona szminka, a nie znikniesz gdzieś w tłumie, tylko będziesz widoczna.

Argument 2

Jesteś seksowna. Lubisz ten kolor czy nie, on doda Ci kobiecości. Zwracasz uwagę mężczyzn bezsprzecznie. Czerwony kolor bardzo podkreśla Twoje usta, i w zależności od tego, jaki mają kształt, taki dobierz odcień i sposób malowania. Pełne wargi doskonale będą wyglądać w ciemniejszym kolorze. Gdy masz małe usta użyj konturówki zaznaczając kontur ust nieco powyżej, wybierz jaśniejszy odcień. Na środku warg niech będzie najjaśniej,  użyj błyszczyka. Usta będą wyglądały na bardziej wypukłe.

Argument 3

Maskujesz nieprzespaną noc. Brak snu jest widoczny niestety na Twojej twarzy. Zamiast podkreślać zmęczone oczy, podkreśl usta, oczywiście piękną czerwienią. Odwrócisz tym samym uwagę od oczu a będziesz umalowana i nawet sexy! Tak samo wybierz czerwoną pomadkę, gdy masz po prostu ładniejsze usta niż oczy. Podkreślasz usta i jednocześnie odciągasz wzrok od oczu.

Argument 4

Odmładzający. Czerwony kolor to witalność, kobiecość. Dodaje energii i świeżości. Dojrzałe kobiety bardzo ładnie wyglądają właśnie z podkreślonymi, czerwonymi ustami. Zmarszczki wokół oczu gdzieś znikają sobie, bo to właśnie usta przyciągają spojrzenia. Powinny wybierać przy tym jaśniejsze odcienie, gdyż ciemniejsze nadają twarzy srogi wyraz i postarzają.

Argument 5

Klasa. Czerwona pomadka ma taką moc, że dodaje wytworności. Poczujesz się jak dama. Wystarczy, że użyjesz czerwonej szminki i będziesz postrzegana jako elegancka kobieta.

Argument 6

Władza i kompetencja. Czerwony kolor to kolor władzy. Kobieta na stanowisku będzie wydawać się jeszcze bardziej charyzmatyczna i kompetentna, gdy pomaluje usta na czerwono.

Argument 7

Pewność siebie. Czerwona pomadka sprawia, że jesteś bardziej pewna siebie i na taką wyglądasz. Nie wierzysz? To pomaluj usta i spójrz w lustro!