Na temat sposobów poprawiania urody mówi dr Agnieszka Bliżanowska, specjalista dermatolog i ekspert medycyny estetycznej z Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm:

Botoks to najpopularniejszy preparat na świecie, od lat nie schodzi z pierwszych miejsc najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej – twierdzi dr Bliżanowska . Nie dziwi ją ten trend, gdyż toksyna botulinowa to wszechstronnie przebadany preparat, bezpieczny, skuteczny i stosunkowo niedrogi.

– nowoczesne metody jego podawania gwarantują wygładzenie zmarszczek, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej mimiki. Obecnie podaje się toksynę w mniejszych ilościach i różnych głębokościach, dzięki temu efekt jest subtelny – dodaje.

Dr Agnieszka Bliżanowska podkreśla, że botoks to nie tylko odmładzanie i wylicza jeszcze inne zalety:
– sprawny lekarz za pomocą botoksu potrafi korygować urodę np. złagodzić haczykowaty nos, usunąć dziąsłowy uśmiech, unieść kąciki ust. Dla niektórych osób zaskoczeniem może być też fakt, wykorzystywania botoksu w leczeniu nadpotliwości i stomatologicznego problemu, bruksizmu, czyli mimowolnego zaciskania zębów – wyjaśnia.
Zdaniem dr Agnieszki Bliżanowskiej korekta ust to obok zabiegów z botoksem, kolejny niezwykle popularny zabieg:
– Możemy intensywnie nawilżyć przesuszone, wiotkie usta, zniwelować asymetrię, delikatnie uwypuklić. Wszystko zależy od oczekiwań pacjenta i potrzeb, do tego dobieram preparat o odpowiednim składzie i gęstości – mówi dr Bliżanowska.

Jaka jest propozycja dla osób, które chcą wyglądać młodziej, ale wciąż naturalnie?

Są to zabiegi jak najmniej inwazyjne i wykorzystujące jak najpełniej naturalne możliwości organizmu. Mowa o osoczu bogatopłytkowym, laserowym resurfacingu, czyli wykorzystaniu do odmładzania lasera frakcyjnego czy mikronakłuwania.
– Efekty zabiegów autologicznych, czyli wykorzystujących własne tkanki i autoregeneracyjnych, pobudzających skórę do odmładzania, choć wymagają czasu i serii, są rewelacyjne – zapewnia ekspert.

– Doświadczony lekarz za pomocą kwasu hialuronowego lub botoksu, w zależności od niedoskonałości, może wymodelować nos! Taki zabieg trwa nie dłużej niż 20 minut, a efekty są naprawdę zaskakujące – mówi dr Bliżanowska. W przypadku poprawiania nosa kwasem hialuronowym, który jest w stanie wyprostować nos, zwęzić, wypełnić wklęśnięcie, zniwelować garbek – efekt widoczny jest od razu, jeśli w ruch idzie botoks (wyprostowanie haczykowatego nosa), na efekty czekamy około tygodnia.

Czy wystarczy już jeden zabieg, aby poprawić urodę?

– Pojedyncze zabiegi działają korzystnie na skórę, ale nie przynoszą zwykle tak trwałych efektów, na jakie możemy liczyć w przypadku serii i łączenia zabiegów. Większość zabiegów, którymi dbamy o jakość skóry, wymaga serii kilku zabiegów zaplanowanych w odpowiednich odstępach, a serie te powtarzamy raz na pół roku lub rok, w zależności od zabiegu. Dotyczy to peelingów, metod autogennych i autoregeneracyjnych, mezoterapii – wyjaśnia ekspert. Niezwykle istotne jest też łączenie terapii. Dzięki odpowiedniemu doborowi zabiegów możemy wzmocnić ich efekt, wykorzystując zasadę synergii i sprawiając, że 1+1=3.

– Jeśli już od młodych lat wyrobimy sobie odpowiednie nawyki pielęgnacji i będziemy korzystać regularnie z profesjonalnych zabiegów, jest pewne, że nasza skóra w wieku 35-45+ będzie wyglądała lepiej niż cera naszych koleżanek – zapewnia dr Bliżanowska.

Źródło: pressoffice.pl