1 Wróg – starzenie się

Z wiekiem nasze komórki dzielą się wolniej, dlatego skóra właściwa zaczyna się przerzedzać. Dodatkowo wraz z upływem czasu, zmniejsza się ilość włókien kolagenowych i elastyny, skóra traci zdolność do zatrzymywania wilgoci, a ochronna warstwa lipidowa jest coraz cieńsza. Wszystko to sprawia, że skóra naszej twarzy przestaje być elastyczna i naprężona.

2 Wróg – mimika

Często złościsz się? Marszczysz czoło, robisz miny? Nie dziw się, że na Twoim czole powstaje pionowa bruzda i poprzeczne zmarszczki. Jeśli jednak lubisz często się śmiać, to dobrze wpływa to na Twoje zdrowie, ale i na zmarszczki niestety, zwłaszcza wokół oczu tworzą się tzw. kurze łapki.

3 Wróg – słońce

Promienie słoneczne to naturalna witaminy D, jednak w nadmiarze robią szkodę dla Twojej skóry. Rozsądnie opalaj się nie za dużo i nie za długo, unikaj zwłaszcza słońca w godz. 10-16.

4 Wróg – papierosy

Truizmem jest mówić, że palenie szkodzi. A wiedziałaś, że palenie papierosów hamuje wytwarzanie kolagenu w skórze? I tym samym przyczynia się do powstawania zmarszczek?

Jak się bronić?

O ile z palenia papierosów możesz zrezygnować, złość i opalanie ograniczyć, to kalendarza nie powstrzymasz i śmiać się nie tylko warto, ale i trzeba!

Należy użyć odpowiedniej „amunicji”. Taką rolę w walce ze zmarszczkami pełni olej arganowy. Zwany złotem Maroka, wytłaczany jest z pestek orzechów drzewa Argania Spinosa, które rośnie na pustynnych terenach tego kraju. Jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe (80%), głównie omega-6 i omega-9, które nawilżają i chronią przed wysuszaniem, poprawiają elastyczność, a dzięki temu zmarszczki znacznie się spłycają, a niektóre nawet całkowicie znikają.
Olej działa antyoksydacyjnie ze względu na wysoką zawartość witaminy E (w postaci kompleksu tokoferoli), a także witaminy C, związków fenolowych (w tym kwas ferulowy) i karotenoidów (w postaci żółtych ksantofili). Jednak nie tylko chroni przed wolnymi rodnikami, a tym samym przed przedwczesnym starzeniem się skóry, ale również zatrzymuje wodę w naskórku, jak i odbudowuje kolagen i elastynę. Efektem tego jest złagodzenie zmarszczek i spłycenie blizn, ale również rozjaśnienie cery.

Gdzie go szukać?

Oczywiście w kremach przeciwzmarszczkowych.
Profarm Lębork rozpoczął produkcję delikatnego kremu przeciwzmarszczkowego dla kobiet, których skóra ma widoczne oznaki utraty jędrności. Przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju cery, nie zawiera parabenów, barwników, ani alergenów.

Dzięki oparciu składu na oleju arganowym, uzupełnionym o witaminę E, preparat w pierwszej fazie działania, głęboko i skutecznie nawilża skórę, a także przyspiesza naturalną odbudowę komórek. Dzięki temu zwiększa się elastyczność skóry i poprawia jej napięcie. Wygładzone zostają niedoskonałości cery dojrzałej i głęboko zredukowane zmarszczki, a co za tym idzie następuje zmniejszenie oznak zmęczenia i starzenia się skóry. Ostatnim etapem działania preparatu jest ochrona przed powstaniem nowych zmarszczek.

Krem przeciwzmarszczkowy Profarm na dzień ma lekką konsystencję i przeznaczony jest pod makijaż. Zawiera dodatkowo szafir, który zagęszcza i napina skórę sprawiając, że staje się bardziej elastyczna. Preparat powoduje efekt Soft Focus, czyli zmienia kąt padania światła na skórze, optycznie minimalizując niedoskonałości. Natychmiast większe zmarszczki są wyraźne spłycone, a drobne znikają. Pozostawia gładką, rozpromienioną i młodszą cerę. W nocnej wersji krem został wzbogacony o pantenol.

Link do strony producenta: http://sklep.profarm.com.pl

Źródło: pressoffice.pl