Nie każda z nas może sobie pozwolić na długie urlopy, gdzie na lot samolotem trzeba przeznaczyć przynajmniej pół dnia. Alternatywą dla wielodniowych urlopów stają się coraz popularniejsze krótkotrwałe wyjazdy. City breaki, bo tak najczęściej są nazywane, pozwalają na odkrycie nowych miejsc bez wielkiego budżetu i wielu urlopowych dni. Jak znajdować takie okazje?

Samolot tańszy niż pociąg

Często słyszymy, że ktoś poleciał na weekend za kwotę mniejszą niż wydałby na przejazd pociągiem między dwoma polskimi miastami. Nierzadko zdarzają się tak niesamowite okazje, jak na przykład lot za… 8 zł! Jednak, aby udać się na tak tanią wycieczkę, warto wiedzieć, jak działają mechanizmy linii lotniczych, kiedy najlepiej zacząć szukać i w jakim terminie rezerwować wycieczkę.

Ile to tanio?

Węgry, Włochy, Łotwa, Szwecja czy Czechy za 100 zł w obie strony to ceny, które naprawdę łatwo znaleźć, gdy umie się ich szukać. Przede wszystkim, ceny za loty weekendowe zazwyczaj są droższe od tych w środku tygodnia. Dzieje się tak dlatego, że to właśnie wtedy ludzie mają więcej czasu na wyjazdy. Co więcej, podobnie, jeśli chodzi o wyjazdy wakacyjne. To właśnie czerwiec, lipiec i sierpień przyciągają najwięcej turystów, którzy tłumnie odwiedzają wymarzone destynacje. Wtedy ceny lotów szybują w górę.

A może wycieczka do Włoch?

Sztucznie podwyższane ceny

Jeśli chodzi o najlepszy moment na planowanie swojej podróży i rezerwację miejsc, z pewnością nie jest to weekend. Podobnie, jak w kwestii wyjazdów, tak i w planowania, większy ruch na stronach generuje wyższe opłaty. Trzeba mieć na uwadze, że internetowe wyszukiwarki zapamiętują nasze wyszukiwania i podwyższają ceny na trasach, na których nam zależy. Warto o tym pamiętać i, na przykład, włączyć tryb incognito lub skorzystać z innego komputera czy telefonu.

Jak złapać prawdziwą okazję?

Najłatwiejszym sposobem na znalezienie okazji są wyszukiwarki lotów, które skupiają w sobie wiele linii lotniczych, pozwalają na wyszukiwania bez konkretnej destynacji czy daty. Pozwalają one również na włączenie powiadomień dotyczących interesujących nas tras. Dzięki temu, nie przeoczymy najlepszych okazji i będziemy mogły cieszyć się wakacjami za naprawdę niską cenę.

Z wiedzą na temat tych kilku wskazówek nie pozostaje już nic innego niż zastosowanie się do nich, znalezienie lotniczych okazji i wybranie się na świetną wycieczkę, dzięki której pozostanie w nas wiele pięknych wspomnień!