Poszukiwania idealnej sukni ślubnej w pigułce

 

Planowanie ślubu oraz wesela wiąże się z wieloma pięknymi chwilami, emocjami. Niestety pomiędzy czasem, który chcemy zapamiętać wkrada się również stres. Każda Panna Młoda zastanawia się jak wybrać tę jedyna najpiękniejszą suknie ślubną, która nie tylko będzie jej towarzyszyła w tym wyjątkowym i wyczekanym dniu, ale również zapadnie w pamięć gościom weselnym oraz zostanie pięknym  wspomnieniem na całe życie. Presja i obawa przed poszukiwaniami potrafi wpędzić nie jedną Pannę Młodą w stres. Warto do wyboru tej jedynej wyjątkowej sukni dobrze się przygotować.

Zdecydowanie wybór Tej jedynej sukni jest jednym z najpiękniejszych momentów przed ślubem.

Każda przyszła Panna Młoda od wczesnych lat dzieciństwa wyobrażała sobie siebie w cudownej białej kreacji. Często inspiracją były piękne balowe suknie niczym Kopciuszek wybierający się na bal. Bo przecież to ma być bal a Ty w tym dniu powinnaś czuć się jak księżniczka! W końcu wychodzisz za mąż, za swojego idealnego jedynego księcia!

Czym zatem należy się kierować, by znaleźć suknię IDEALNĄ?

Zacznijmy od tego, że suknia idealna to pojęcie względne. Dla twojej Mamy pięknie będziesz wyglądać w księżniczce, przyjaciółka doradzi rybkę a przyszła teściowa każe ci zakryć ramiona!

Na wstępie zacznij od inspiracji przeszukując internet zajrzyj na takie strony jak : (pinterest.com, strony salonów sukien ślubnych np. Madonna w Warszawie, Agnes, Nicol w Poznaniu.  Warto również zobaczyć co proponują projektanci:  np. Milla Nova, Berta Bridal, Pronovias) Pamiętaj, że mamy również swoich rodzimych projektantów takich jak np. Viola Piekut, Tom Sebastien warto zerknąć co oni proponują. Do niedzielnej kawki proponuję zajrzeć do  magazynów o tematyce ślubnej (np. Magazyn Wesele, Panna Młoda, Młoda Para ).

Koniecznie przejrzyj najnowsze trendy i zajrzyj na Targi Ślubne.

Gdy cały internet w tej tematyce będziesz miała w pigułce (nie oszukujmy się tak będzie! ) zacznij ukierunkowywać się na dany styl i fason sukni. Suknia powinna być dopasowana do stylu wesela i sali. Jeżeli wybraliście wesele glamour, w pięknym pałacu zwiewna suknia boho nie odda klimatu. Jeżeli wesele jest w pięknie odnowionej stodole – typ księżniczki nie będzie dobrym wyborem. Pamiętaj również o określeniu budżetu. Niestety przymierzanie zbyt drogich sukien nie zwiastuje nic dobrego. Jeżeli spodoba ci się suknia znacząco przekraczająca Twój budżet istnieje ryzyko zawodu i tego, że w kolejnych będziesz szukała „tamtej” i żadna nie stanie się tą jedyną na 100%.

Dobrze przemyśl fasony!

Może wymarzoną bajkową suknię księżniczki zamienisz na prostą kreację lub suknię w stylu boho?

Aby moment poszukiwań i przymiarek nie był nerwowy polecam zrobić listę interesujących Cię salonów. Uzbrój się w cierpliwość. Propozycji jest tak wiele, że możesz spędzić parę dni a nawet miesięcy na szukaniu sukni idealnej. Najlepiej zacząć poszukiwania sukni ok 12 miesięcy przed ślubem. Pamiętaj, że czas na uszycie sukni ślubnej to czasami nawet 8 miesięcy szczególnie w przypadku zagranicznych projektantów.

Na pierwszą wizytę warto wybrać się do salonu, który ma w swojej ofercie paru projektantów sukien ślubnych oraz posiada duża ofertę fasonów. Mimo, że jesteś przekonana o tym, że zwiewna boho jest dla ciebie stworzona a rękaw w sukni to coś co musisz mieć to warto mierzyć! Bądź otwarta na różne fasony, odcienie bieli, koronki etc. Może jednak zmienisz zdanie? Może ten rękaw okaże się nie być dla Ciebie? A suknia boho nagle będzie zbyt zwyczajna? Pamiętaj również, że suknie mierzysz i wybierasz raz w życiu! Dlatego mierz, baw się to twój czas!

Jeżeli jesteś zdecydowana na konkretny model sukni i marzysz żeby przymierzyć właśnie tą suknie to należy umówić się w wybranym salonie. Warto podczas rozmowy telefonicznej zapytać o konkretny model sukni to pozwoli zapobiec rozczarowaniu.

Każdy lokal ma inne zasady, niekiedy bez umówienia się nie ma możliwości przymierzenia sukni.

Na przymiarki przede wszystkim zabierz ze sobą zaufane osoby, które pomogą Ci w wyborze (przyjaciółka, mama?).

Załóż też wygodną białą lub cielistą bieliznę, taką, którą ubrałabyś w dniu ślubu.

Jak się przygotować do wizyty w salonie?

Nie rób ostrego makijażu, ponieważ może on przeszkodzić w wyborze sukni. Tzw. Makijaż „no make up” nada się idealnie.

Niektóre salony proszą o przyjście bez makijażu inne w bardzo delikatnym.

Dowiedz się, czy będzie możliwość robienia zdjęć, ponieważ nie w każdym salonie jest to mile widziane.

Bądź otwarta na propozycje konsultantki, warto jej posłuchać jak wspomniałam wcześniej być może suknia, która nie zwróciła Twojej uwagi będzie strzałem w dziesiątkę.

Kiedy już znajdziesz swoją idealną suknię należy przypilnować formalności. Są to przede wszystkim –  umówienie kolejnych przymiarek, celem dopasowania sukni do Twojej sylwetki oraz podpisanie umowy i wpłacenie zadatku. Pamiętaj również żeby zapytać co w przypadku spadku wagi –  To prawda! Każda Panna Młoda chudnie przed ślubem! Przygotowania to piękny czas! Niestety jest również stresujący! Pamiętaj również o zabraniu dobrego humoru!

Miłych przymiarek!