Kosmetyk drogi czy tani? Czym się kierować przy zakupie kosmetyków?

Kiedy sięgasz po kosmetyk z tzw. wyższej półki, to spodziewasz się, że wartość produktu będzie taka, jak jego opakowanie? Czy jesteś przekonana o tym, że płacisz za jakość?

W składzie np. serum przeciwstarzeniowego powinnyśmy znaleźć dużo przeciwutleniaczy, peptydów i jeszcze innych składników mających sprawiać, że skóra będzie wyglądać młodziej. Im większe jest stężenie tych elementów, tym większy jest koszt wyprodukowania kosmetyku, a tym samym wyższa jest jego cena końcowa.

No dobrze, a skąd masz wiedzieć czy w drogim serum jest wysoki poziom substancji aktywnych? W tańszym produkcie też jest mowa o tych substancjach aktywnych. Substancje aktywne, żeby dotarły do naskórka i skóry właściwej i spełniały swoje funkcje muszą mieć odpowiednie „nośniki” , które są często bardzo drogie. Co powinnaś w takim razie zrobić?

 

Po pierwsze

Zwracaj uwagę na listę składników. Znajdziesz ją na każdym produkcie.

Po drugie

Zwróć uwagę, na którym miejscu znajdują się witaminy czy przeciwutleniacze. Spójrz, co jest na pierwszym miejscu wyszczególnione. Jeśli substancje aktywne znajdują się przy końcu listy, tym mniejsza jest ich zawartość w produkcie. W tanim kosmetyku nie należy spodziewać się, że będzie dużo składników aktywnych, gdyż nie można by jednocześnie zachować  jego niską cenę.

Po trzecie

Ekskluzywny kosmetyk produkowany przez cieszącą się dobrą opinią firmę możesz obdarzyć zaufaniem. Znajdziesz tam z pewnością więcej substancji aktywnych niż w tańszym produkcie.

Po czwarte

Kupuj w pewnych źródłach. Niech Cię nie kuszą tanie „okazje”, gdyż możesz nabyć niechcący jakąś podróbkę.

Źródło: B. Greene, 20 lat mniej. Helion, 2012.