Dobre pierwsze wrażenie jest bardzo ważne bo spotykasz się z nim na każdym kroku. Ilekroć spotkasz jakąś nową osobę, to robisz na niej pierwsze wrażenie i ona również robi pierwsze wrażenie na Tobie. Wystarczy, że wyjdziesz na ulicę. Na każdej osobie, którą mijasz wywierasz pierwsze wrażenie. Może być dobre lub złe. I czy Ci się to podoba, czy nie pierwsze wrażenie rzutuje bardzo na to jak jesteś postrzegany. W psychologii określa się to jako tzw. efekt aureoli lub efekt halo. Na podstawie jednej cechy pozytywnej lub negatywnej budujemy sobie obraz drugiej osoby i nie tylko odnosi się to do ludzi. Kiedy jesteś na wycieczce i zwiedzasz, to wszystko, co widzisz po raz pierwszy robi na Tobie pierwsze wrażenie. Efekt aureoli może być anielski (pozytywny) lub szatański inaczej zwany Golema (negatywny). Czy wiesz już jakie chcesz wywierać pierwsze wrażenie?

dobre wrażenie

Dowiedziono, że pozytywny efekt, czyli anielski wywołują osoby atrakcyjne. Tak już jest, że ładni mają łatwiej. To oznacza, że osoby ładne wzbudzają nasze zaufanie i jesteśmy w stanie polubić je od razu. Odwieczny kult piękna nadal aktualny! Również po towary w ładnych opakowaniach sięgamy częściej niż po te nijakie lub brzydkie, bo od razu utożsamiamy ładne pudełko z ładną zawartością. Co to dla Ciebie oznacza? To, że musisz się postarać, żeby ładnie wyglądać.

Jak makijaż może zmienić urodę?

Zupełnie nie do poznania. Możesz powiększyć lub zmniejszyć oko, nos, usta i inne szczegóły. Pilnuj zasady, że ciemne kolory pomniejszają, a jasne powiększają.

Kobieto, pamiętaj o stosownym makijażu, to znaczy w dzień ma być delikatniej, a wieczorem mocniej. Musisz mieć kontrolę nad nim, czyli poprawiać go dyskretnie, gdy jest taka potrzeba. Rozmazane oko czy usta nie dodają uroku.

Opanuj sztukę robienia makijażu, który udaje, że go nie ma. Polecam wizytę u wizażystki, która nauczy Cię tych genialnych sztuczek. Bezwzględnie, czy jesteś kobietą czy mężczyzną kamufluj korektorem wszelkie wypryski i przebarwienia. Nie pozwól, żeby Twoja twarz błyszczała – matuj ją odpowiednimi preparatami lub pudrem. Nie możesz zapomnieć o pięknych, zdrowych zębach, gdy odsłonisz je w uśmiechu. Twoje zęby to bardzo ważny element, który błyskawicznie może Cię znokautować.

Wyraz twarzy mówi wiele. Ludzie uśmiechnięci postrzegani są jako  bardziej atrakcyjni. Już samo uniesienie kącików ust poprawia nastrój, a więc uśmiechnij się! Rób to jak najczęściej.

 

Źródło: B. Bruks-Golianek, Tajniki sztuki komunikacji (w przygotowaniu)