Przed nami dłuższe dni, wyższe temperatury, budząca się do życia roślinność, a co za tym idzie – zmiana garderoby z zimowej na wiosenną. W szafach zagoszczą luźniejsze materiały, inne fasony i style. W co warto się zaopatrzyć, aby nie ominęły nas tegoroczne modowe trendy?

Kobaltowy kolor króluje na ulicach

Wiodący kolor

Wiosna to wachlarz kolorów nie tylko w przyrodzie, ale również w garderobach wielu osób. Tym razem najpopularniejszym kolorem ma stać się kobaltowy. Ten jeden z odcieni niebieskiego pasuje zarówno do luźnych sukienek czy koszul, jak również jako do wiosennych płaszczy. Ten mocny akcent pozwoli ożywić każdą stylizację stanowiąc zarówno jej element, jak i będąc głównym jej składnikiem. Tego koloru nie warto się obawiać. Choć jest bardzo intensywny to tworzy świetną parę z innymi i stanowi o sile danej stylizacji.

Błysk i cekiny

Kiedyś zarezerwowane przede wszystkim dla zabaw karnawałowych czy noworocznych, teraz znajdują się na wszystkich elementach garderoby. Mowa oczywiście o cekinach i brokacie. Te błyszczące elementy już na dobre rozgościły się w szafach wielu osób. Nieraz stanowią również główny składnik makijażu. Kiedyś noszone na wielkie okazje, teraz towarzyszą w codziennych wyjściach. Cekinowa marynarka, błyszczące buty czy cekinowa broszka ożywią każdą stylizację i pokażą, że modowe trendy nie są nam obce.

Cekiny pasują do każdej stylizacji.

Kwiaty wszędzie

Kwiatowy print to najczęściej wybierana forma na sezon wiosna-lato. Tym razem warto nieco zaszaleć i postawić na… kwiaty 3D. To nowoczesny charakter znanego od lat stylu. Najczęściej noszone jako element wyjściowych sukienek czy bluzek. Taki element doda nieoczywistości nawet najprostszej stylizacji i sprawi, że nie można będzie oderwać o niej wzroku.

Zaskakujący element

Falbany, bo o nich mowa, wracają w tym sezonie jak bumerang. Królują na każdym z elementów garderoby nadając jej lekkości i wiosennej powabności. Ożywią nawet najprostszą stylizację. Mogą posłużyć zarówno na większe wieczorowe wyjścia, jak i podczas codziennych aktywności. Zestawione z oversizową marynarką stworzą mocną stylizację, a w relacji z wysokimi butami i delikatnymi dodatkami będą idealnym wyjściem na wiosenny spacer w słoneczny dzień.

Falbany jako element dodający lekkości stylizacji.

Choć trendów na każdy sezon rokrocznie jest masa, to warto wiedzieć, w czym to my czujemy się najlepiej i kompletować szafę na podstawie własnych upodobań. Warto też pamiętać, że moda wraca, a to właśnie ulica prognozuje kolejne modowe upodobania.